Baba dookoła Europy

Co się działo z Babą w 2015 roku? Nie było wcale nowych produktów, żadnych nowych wpisów, odzywałam się tylko na wyraźne zapytanie. Otóż byłam bardzo zajęta. Cały zeszły rok dokonywałam zaplanowanej dużo wcześniej życiowej rewolucji. Na początku 2015 zrezygnowałam z pracy na pełen etat. Następnego dnia chwyciłam wałek w rękę i zaczęłam malować mój nowy dom. Na malowaniu ścian zeszły mi jakieś 2 miesiące. Całkowite wykończenie mojej inwestycji mieszkaniowej zajęło mi pół roku. I całkowicie wykończona udałam się w spontaniczną, samotną podróż Fiatem Panda po Europie :) I tu zaczęła się przyjemna część mojej rewolucji…
IMG_6637Swoją Pandą przejechałam koło 10 000 km, odwiedziłam 10 krajów: Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Monaco, Francja, Hiszpania, Gibraltar, Portugalia, Anglia, Belgia. Było to niesamowicie uwalniające doświadczenie. Po przełamaniu różnych strachów, takich jak odnalezienie właściwego skrętu na niezwykle rozbudowanym węźle drogowym, znalezienie miejsca parkingowego w tłocznym Mediolanie, strachu przed kolejnym dniem bez zaplanowanego noclegu, ani posiłku, w końcu przyzwyczaiłam się. Brak konkretnego planu lub nieustanne jego zmienianie stało się rozkoszną codziennością.

IMG_7815Największym odkrycie było, że świat składa się z olbrzymiej ilości bardzo miłych ludzi.

12122761_10153305705618251_1877741017004512313_n

Uzależniłam się od oceanu. Tak wygląda jesień Portugalii :) IMG_6796 IMG_6813 Taka długa podróż to świetny miernik tego co tak naprawdę musisz.  Ilość obowiązków, które nas przytłaczają na co dzień, a które tak naprawdę generujemy sobie sami. Cały ten jakże ważny kołowrotek znika, skompresowany do najważniejszych spraw. Okazuje się, że jest ich bardzo mało, świat doskonale sobie bez nas radzi. Świetna lekcja dla ludzi za bardzo wkręconych w tzw. “multi task”.

IMG_7580Próbowałam również surfingu, jest to zupełnie inny sport niż sobie wyobrażałam ;) Trudny!

IMG_8143Najważniejszy w tej podróży byli napotykani ludzie – często cudowni. Ich największym darem dla mnie była odrobina wspólnie spędzonego czasu.

IMG_6857Ale czasem spotkałam na swojej drodze takie potwory ;)

IMG_7832I emocje na ścianach.

IMG_7868A najważniejsza przemiana nastąpiła we mnie. Taka podróż sprawia, że oswajasz się z samotnością, a jednocześnie otwierasz na nieznanych ludzi, których w utartej codzienności nie masz szansy poznać.

2 thoughts on “Baba dookoła Europy

  1. Luty 11, 2016

    Maria Odpowiedz

    cudnie, więc pokazałaś że można.

  2. Luty 12, 2016

    Anna Odpowiedz

    Fantastyczna podróż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>