Rozmiar pierścionka

Często spotykam się z pytaniem jak zmierzyć rozmiar pierścionka, postanowiłam więc umieścić precyzyjny opis tej tajemniczej czynności.

Najpewniejszą metodą jest udać się do jubilera i poprosić o zmierzenie obrączkami miarowymi. Jeśli jesteś z Krakowa, zapraszam do mojej pracowni:) Ale są też mniej czasochłonne metody.
Najłatwiej zmierzyć suwmiarką lub linijką średnicę wewnętrzną pierścionka, który się nosi i dobrze pasuje, nie spada lub nie jest zbyt ciasny.  Najlepiej zmierzyć tę średnicę w kilku miejscach –  pierścionek może nie być idealnie okrągły lub posiadać jakieś wgniecenia i wyniki pomiaru będą różne -  wtedy należy wyciągnąć średnią.

Możesz przeliczyć obwód lub średnicę na rozmiar, korzystając  z poniższej tabeli rozmiarów. Oczywiście w Polsce stosowana jest powszechnie miara europejska, ale dla Waszej pełnej wiedzy umieszczam  rozmiarówkę angielską i amerykańską.

TABELA-ROZMIAROW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>